Tjera

 • Kosova barazon me AEK Larnaca, ja kur luhet ndeshja tjetër

  Përfaqësuasja e Kosovës në basketboll po i vazhdon në Qipro përgaditjet për kualifikueset e Eurobasket 2017. Ndeshjen e parë përfaqësuasja jonë e zhvilloi sot ndaj ekipit AEK La...

 • 50 lojtarët më të mirë në Premier League

  Sky Sports ka publikuar listën e 50 lojtarëve më të mirë në Premier League pas 2 javëve të para. Listën e kryeson sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic. /veqsp...

 • Griezmann nuk largohet

  Lojtari kryesor i Atletico Madridit, Antoine Griezmann nuk do të largohet të paktën tani për tani. ''Gjithmonë kam qenë i qartë'' ''Nuk do të largohem nga klubi. Ka disa ofer...

 • Bale vazhdon kontratën me Realin

  Real Madridi ka punuar shumë për të ia vazhduar kontratën një nga lojtarëve kryesor, Gareth Bale. Uellsiani do të përfitoj 10 milionë euro në sezon dhe vetëm Ronaldo përfiton më...

 • Skuadra angleze me ofertë për Munir

  Sulmuesi i talentuar i Barcelonës, Munir mund të largohet nga skuadra. Tottenham Hotspur raportohet se ka gati 12.9 milionë funte për transferimin e Munir. Munir mund të tran...

 • E pabesueshme kush e refuzoi Balotellin

  Mario Balotelli kursesi nuk po mund ta gjejë një skuadër të përshtatshme për edicionin e ri. Edhe Sasuolo e ka refuzuar transferimin e sulmuesit italian. Shefi ekzekutiv i Sa...

 • Skuadra italiane me ofertë për Mangala

  Elaquim Mangala së shpejti do të largohet nga skuadra e Manchester Cityt. Për mbrojtsin francez raportohej se ka pasur disa skuadra të interesuara. Sipas mediave angleze ësht...

 • Presidenti i Santosit flet për të ardhmen e Gabigol

  Gabriel Barbosa apo i njohur si ‘Gabigol’ ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar nga klubet evropiane. Presidenti i Sandtosit, Modesto Roma, ka folur për gjenden e lojtarit dhe ...

 • Tifozët e Celtic mbledhin para për Palestinën

  Në shenjë proteste ndaj UEFA-s, tifozët e klubit skocez kanë nisur një aksion bamirësie për popullin palestinez. Celtic ka marrë një dënim nga UEFA, pasi që tifozët e kësaj skua...

 • Pingpongistët kosovar kthehen nga kampionati Ballkanik U21

  Nga 18-22 tetor 2016 në Nikshiq, Mali i Zi, u organizua gara e BTTU për U21. Në këtë kampionat morën pjesë 6 shtete, nga 10 shtete anëtare, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosov...

 • Më shumë lajme »

La Liga

Sirigu me skuadër të re

Salvatore Sirigu edhe përfundimisht do të largohet nga skuadra e Paris Saint-Germain. P......

Premier Ligë

Ja skuadra e re e Remy

Sulmuesi francez i Chelseat, Loic Remy do të largohet nga skuadra. Mediat angleze rapor......

Serie A

E pabesueshme kush e refuzoi Balotellin

Mario Balotelli kursesi nuk po mund ta gjejë një skuadër të përshtatshme për edicionin e r......

Bundesligë

FOTO: Ja çfarë vetura u bleu Bayerni lojtarëve

Skuadra e Bayernit i ka shpërblyer lojtarët që fituan titullin e 15-të në Bundesliga. B......

Transferimet

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Vagner Love Vagner Love Corinthians Monaco I plotë
Mohamed Elneny Mohamed Elneny Basel Arsenal I plotë
Jakub Blaszczykowski Jakub Blaszczykowski Borussia Dortmund Fiorentina Huazim
Adnan Januzaj Adnan Januzaj Manchester United Borussia Dortmund Huazim
Julian Draxler Julian Draxler Schalke Wolfsburg I plotë
Më shumë transfere »

VeqSport në Facebook