Ky do jetë Bayerni i Guardiolës (foto) ...

Autor:

22 Jan 2013

Ky do jetë Bayerni i Guardiolës (foto) ...
Emri i madh i trajnimit botëror, "Guardiola", sapo ka zbarkuar në Bavari, aty ku futbolli po arrin kulmet e viteve '70-të, me më të mëdhenjtë që Bayerni ka pasur ndonjëherë, si Karl-Heinz Rummenige apo Franz Beckenbauer. Megjithatë, mediat nuk pushojnë së foluri për blerjet e mundshme të Bayernit. 

Ne po ju analizojmë krejt shkurt se si mund të jetë formacioni titullar i Bayernit vitin tjetër, nën merkaton e guximshme të Guardiolës. Kujdes: emrat e rinj në këtë formacion jo domosdoshmërisht do të jenë tamam, por të paktën kuptoni që si vlera lojtarësh dhe pozicione në fushë, Guardiola pikërisht ashtu dhe aty do të përmirësojë ekipin.

Neuer - Alaba, Badstuber, Hummels, Lahm - Schwein, Martinez, Kroos - Ribery, Neymar, Robben (Müller).

Ky pritet të jetë formacioni bavarez vitin tjetër. Të paktën kështu mendon redaksia e faqes sonë, veqsport.com.

Komentet


Vërejtje

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Veqsport". Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

VeqSport në Facebook