Botërori 2014: Rezultatet e ndeshjeve tjera

Autor: B.Haxhijaha

07 Sht 2012

Botërori 2014: Rezultatet e ndeshjeve tjera
Sonte u zhvilluan edhe ndeshjet tjera eliminatore për Botërorin 2014 që do të mbahet në Brazil.

Zvicrra ka arritur të shënoj fitore me ndihmë të Kosovarit Granit Xhaka i cili hapi llogarinë e tij në minutën 20' për të kaluar Zvicrrën në epërsi.

Rezultatet e plota:

Grupi A:
Croatia	1 - 0	Rep. of Macedonia
Wales	0 - 2	Belgium

Grupi B:
Malta	 0 - 1	Armenia
Bulgaria 2 - 2	Italy

Grupi C:
Kazakhstan  1 - 2	Rep. of Ireland
Germany	   3 - 0	Faroe Islands

Grupi D:
Estonia	0 - 2	Romania
Andorra	0 - 5	Hungary
Holland	2 - 0	Turkey

Grupi E:
Albania	3 - 1	Cyprus
Slovenia	0 - 2	Switzerland
Iceland	    2 - 0	Norway

Grupi F:
Russia	    2 - 0	Northern Ireland
Azerbaijan	1 - 1	Israel
Luxembourg	1 - 2	Portugal

Grupi G
Liechtenstein	1 - 8	Bosnia-Herzegovina
Lithuania	1 - 1	Slovakia
Latvia	    1 - 2	Greece

Grupi H
Montenegro	2 - 2	Poland
Moldova	    0 - 5	England

Grupi I
Georgia	1 - 0	Belarus
Finland	0 - 1	France

Komentet


Vërejtje

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Veqsport". Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

VeqSport në Facebook