Tjera

 • 'Po fundosemi sikur 'Titaniku'

  Menaxheri i përgjithshëm i Parmës, Sandro Melli ka krahasuar pozicionin e mjerë financiar të klubit me fundosjen e 'Titanikut'. ''Unë e kam kuptuar se ne ishim në Titanik''. ...

 • Sergio Ramos lavdëron Ancelottin

  Mbrojtësi i Real Madrid, Sergio Ramos e ka lavdëruar trajnerin aktual të 'Galaktikëve', Carlo Ancelotti duke e cilësuar si një nga më të mirët që ai ka pasur në karrierin e tij. ...

 • Tronditëse!! Gervinho sulmohet me banane

  Ashtu edhe siç pritej, ndeshja mes Feynoordit dhe Romas ka qenë mjaft e tensionuar, si në fushë ashtu edhe jashtë saj. Roma falë fitores 2-1 arriti të kualifikohet për në fazën ...

 • VIDEO: Guarin e dërgon Interin në 1/8 e finales

  Inter ka arritur të eliminoj Celticin në kuadër të Europa Ligës, duke e mposhtur në ndeshjen e kthimit me rezultat 1-0. Ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat 3-3 në Skoci...

 • Formacionet zyrtare: Fiorentina - Tottenham

  Fiorentina: Neto; Richards, Savic, Basanta, Alonso; Badelj; Pizarro, Fernández; Joaquín, Salah, Gomez Tottenham Hotspur: Lloris; Chiriches, Fazio, Vertonghen, Davies...

 • Formacionet zyrtare: Besiktas - Liverpool

  Besiktas: Gönen; Kurtulus, Necip Uysal, Franco, Opare; Veli Kavlak, Hutchinson; Töre, Sosa, Sahan; Ba. Rezervistet: Fidayeo, Pektemek, Ozyakup, Arslan, Koyunlu, Boral, ...

 • Formacionet zyrtare: Inter - Celtic

  Inter: Carrizo; D'Ambrosio, Ranocchia, Juan Jesus, Santon; Guarin, Medel, Hernanes; Shaqiri; Icardi, Palacio Rezervistet: Handanovic, Kovacic, Campagnaro, Vidic, Kuzmano...

 • Formacionet e mundshme: Inter - Celtic

  Sonte me fillim nga ora 19:00, do të zhvillohet ndeshja e rikthimit në San Siro ndërmjet ekipit të Interit dhe kampionit skocez, Celtic. Ndeshja e fundit ndërmjet këtyre dy ekip...

 • E FUNDIT: Ja sa do të mungojë Pirlo

  Mesfushori i mrekullueshëm i skuadrës së Juventusit, Andrea Pirlo do të mungojë 3 javë të plota pas lëndimit që e pësoi gjatë ndeshjes kundër Dortmundit. Stafi mjekësor i ekipit...

 • Zyrtare: Busquets vazhdon me Barcelonën

  Sergio Busquets edhe zyrtarisht ka vazhduar kontratën me skuadrën e Barcelonës. Mesfushori spanjoll do jetë pjesë e klubit katalunas deri në verën e vitit 2019. Busquets ka ...

 • Më shumë lajme »

Premier Ligë

Rafael drejt largimit nga United

Mbrojtësi i skuadrës së Manchester United, Rafael Da Silva raportohet se do të largohet në......

Serie A

Garcia: Duhet ta mposhtim Juventusin

Trajneri i Romës, Rudi Garcia ka deklaruar se skuadra e tij duhet ta mposhtë Juventusin të......

Bundesligë

Behrami kthehet në ushtrime

Mesfushori pritet të kthehet së shpejti në ndeshjet kampionale të Bundesligës me uniformën......

Transferimet

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Darren Fletcher Darren Fletcher Manchester United West Brom I plotë
Ryan Bertrand Ryan Bertrand Chelsea Southampton I plotë
Edgar Çani Edgar Çani Catania Leeds United Huazim
Juan Cuadrado Juan Cuadrado Fiorentina Chelsea I plotë
Davide Santon Davide Santon Newcastle United Internazionale Huazim
Më shumë transfere »

VeqSport në Facebook