Profili i klubit ARSENAL

Tjera

 • Reagimi i Wenger pas disfatës

  Arsene Wenger ndjehet i pakënaqur me paraqitjen e Arsenalit dje mbrëma dhe në anën tjetër ka përgëzuar djelmoshat e Jurgen Klopp për paraqitjen fantastike. ''Uroj Dortmundin pë...

 • 'Arsenali me fat që humbi vetëm 2-0'

  Kapiteni i Borussia Dortmund, Kehl e konsideron si me fat skuadrën e Arsenalit e cila mund të kishte pësuar më shumë se 2 gola në ndeshjen e mbrëmshme. ''Arsenali asnjëherë nuk...

 • Vlerësimet e lojtarëve: Dortmund 2-0 Arsenal

  Borussia Dortmund: Weidenfeller 7.0 Durm 7.5 Subotic 7.5 Sokratis 8.0 Schmelzer 7.0 Kehl 7.0 Bender 7.5 Großkreutz 8.0 Mkhitaryan 7.0 Immobile 8.5 [lojtari i ndeshjes] ...

 • Dortmund turpëron Arsenalin, Hasi nxjerrë pikë

  Grupi D në Ligën e Kampionëve ishte njëri ndër më të interesantit në këtë xhiro të parë të stinorit të ri. Arsenal u turpërua nga Dortmund në Signal Iduna Park, duke u mposhtur ...

 • Formacionet zyrtare: Dortmund - Arsenal

  Dortmund: Weidenfeller Subotic, Papastathopoulos, Schmelzer, Durm Kehl, Bender, Grosskreutz Aubameyang, Mkhitaryan Immobile Arsenal: Szczesny Bellerin, Koscielny, Me...

 • Skuadrat me pasimet më të suksesshme

  PSG, Man City dhe Arsenali janë tri skuadrat me pasimet më të suksesshme në fazën ofanzive. Kampioni aktual i Ligue 1 deri tani ka regjistruar 1592 pasime të suksesshme në pjes...

 • Formacionet e mundshme: Dortmund - Arsenal

  Dortmund dhe Arsenal do të ndeshen në ndeshjen e parë të fazës së grupeve na kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja do të filloj sonte në orën 20-45 në stadiumin e nxehtë të Dortmu...

 • Më shumë »

Formacioni 4-3-3

 • Szczesny
  Szczesny

  24 vjeçar

  Poloni

 • Debuchy
  Debuchy

  29 vjeçar

  France

  Mertesacker
  Mertesacker

  29 vjeçar

  Gjermani

  Koscielny
  Koscielny

  29 vjeçar

  Francë

  Gibbs
  Gibbs

  24 vjeçar

  Angli

 • Ozil
  Ozil

  25 vjeçar

  Gjermani

  Ramsey
  Ramsey

  24 vjeçar

  Uells

  Wilshere
  Wilshere

  22 vjeçar

  England

 • Walcott
  Walcott

  25 vjeçar

  Angli

  Giroud
  Giroud

  27 vjeçar

  Francë

  Sanchez
  Sanchez

  25 vjeçar

  Kili

Skuadra

2 Abou Diaby Mesfushor 2 Mathieu Debuchy Mbrojtes
3 Bacary Sagna Mbrojtes 4 Per Mertesacker Mbrojtes
6 Laurent Koscielny Mbrojtes 7 Tomas Rosicky Mesfushor
8 Mikel Arteta Mesfushor 8 Santiago Cazorla Mesfushor
9 Lukas Podolski Sulmues 10 Mesut Ozil Mesfushor
10 Jack Wilshere Mesfushor 13 Emiliano Viviano Portier
13 Wojciech Szczesny Portier 14 Theo Walcott Sulmues
15 Alex Oxlade-Chamberlain Sulmues 16 Mathieu Flamini Mesfushor
16 Aaron Ramsey Mesfushor 17 Alexis Sanchez Sulmues
17 Nacho Monreal Mbrojtes 17 Olivier Giroud Sulmues
18 Kim Kallstrom Mesfushor 19 Danny Welbeck Sulmues
21 Calum Chambers Mbrojtes 22 Yaya Sanogo Sulmues
28 Kieran Gibbs Mbrojtes 99 Arsene Wenger Trajner

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Danny Welbeck Danny Welbeck Manchester United Arsenal I plotë
Thomas Vermaelen Thomas Vermaelen Arsenal Barcelona I plotë
Carl Jenkinson Carl Jenkinson Arsenal West Ham Huazim
Calum Chambers Calum Chambers Southampton Arsenal I plotë
David Ospina David Ospina Nice Arsenal I plotë

Thuaj një koment për klubin arsenal

VeqSport në Facebook