Profili i klubit BARCELONA

Tjera

 • Ylli i Kosovës 3 gola në 2 ndeshje me Barçën

  Super talenti i përfaqësueses së Kosovës, Labinot Kabashi po kalon formë fantastike me të rinjët e Barcelonës. Kabashi po vuante nga një lëndim, por pas rikthimit ndodhet në top...

 • Formacionet e mundshme: Barcelona - Real Madrid

  Sonte me fillim nga ora 22:00 zhvillohet finalja e Superkupës së Spanjës mes Barcelonës dhe Real Madridit. Barcelona: Ter Stegen Vidal, Pique, Umtiti, Alba Rakitic, Busquets,...

 • Coutinho dhe Dembele drejtë Barcelonës

  Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele janë drejtë transferimit te skuadra e Barcelonës. Katalunasit janë shprehur të gatshëm të paguajnë çmimet e të dy lojtarëve për të zëvendës...

 • Bartomeu: Messi lojtari më i mirë në histori

  Presidenti i Barcelonës, Bartomeu ka deklaruar se lojtari më i mirë në histori, Messi duhet të vazhdoj ta udhëheq skuadrën e tij. ''Leo Messi, lojtari më i mirë ndonjëherë, duhe...

 • Coutinho dëshiron Barcelonën

  Philippe Coutinho dëshiron transferimin te skuadra e Barcelonës, njoftojnë burimet e Sky Sports. Megjithatë braziliani nuk do të kërkoj medeomos largimin nga Liverpool, pasi edh...

 • Barça për Coutinhon: Kurrë mos thuaj kurrë!

  Barcelona nuk ka hequr dorë nga transferimi i Philippe Coutinhos nga Liverpool. Sipas disa raportimeve nga Spanja mesfushori brazilian veçse është pajtuar me një transferim te K...

 • Neymar: Nuk erdha te PSG për para

  Neymar sot është prezantuar zyrtarisht si lojtari më i ri i PSG. ''Dëshirova të vija në Paris pasi kjo është sfidë e re për mua. Nuk është sepse nuk isha yll te Barcelona, pasi ...

 • Më shumë »

Formacioni 4-3-3

 • Valdes
  Valdes

  35 vjeçar

  Spanjë

 • Alves
  Alves

  34 vjeçar

  Brazil

  Puyol
  Puyol

  39 vjeçar

  Spanjë

  Pique
  Pique

  30 vjeçar

  Spanjë

  Alba
  Alba

  28 vjeçar

  Spanjë

 • Hernandez
  Hernandez

  37 vjeçar

  Spanjë

  Busquets
  Busquets

  29 vjeçar

  Spanjë

  Iniesta
  Iniesta

  33 vjeçar

  Spanjë

 • Messi
  Messi

  30 vjeçar

  Argjentinë

  Suarez
  Suarez

  30 vjeçar

  Uruguaj

  Junior
  Junior

  25 vjeçar

  Brasil

Skuadra

0 Gerardo Daniel Martino Trajner 0 Sergi Roberto Mesfushor
1 Victor Valdes Portier 2 Daniel Alves Mbrojtes
3 Gerard Pique Mbrojtes 5 Thomas Vermaelen Mbrojtes
5 Carles Puyol Mbrojtes 6 Xavi Hernandez Mesfushor
7 Luis Suarez Sulmues 7 Neymar Junior Sulmues
8 Andres Iniesta Mesfushor 10 Lionel Messi Sulmues
13 Jose Pinto Portier 14 Javier Mascherano Mbrojtes
16 Sergio Busquets Mesfushor 18 Jordi Alba Mbrojtes
21 Adriano Correia Mesfushor 23 Isaac Cuenca Sulmues
37 Cristian Tello Sulmues

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Alex Song Alex Song Barcelona West Ham Huazim
Pedro Rodriguez Pedro Rodriguez Barcelona Chelsea I plotë
Moha El Ouriachi Moha El Ouriachi Barcelona Stoke City I plotë
Arda Turan Arda Turan Atletico Madrid Barcelona I plotë
Martin Montoya Martin Montoya Barcelona Inter Huazim

Thuaj një koment për klubin barcelona

VeqSport në Facebook