Profili i klubit BAYERN MUNCHEN

Tjera

 • Vidal do të pensionohet nga kombëtarja

  Arturo Vidal ka konfirmuar se do të pensionohet nga përafqësuasja e Kilit pas Botërorit 2018. Mesfushori i Bayernit ka 23 gola në 97 paraqitje me La Rojan dhe do të pensionohet ...

 • Bayerni konfirmon lëndimet e James dhe Thiago

  Turi para-sezonal i Bayernit nuk ka shkuar aspak siq duhet. Përveq rezultateve katastrofale tani Ancelotti ka probleme edhe me lëndime. James Rodrigues dhe Thiago u lënduan n...

 • Konfirmohet interesimi i Chelseat për Sanches

  Antonio Conte e dëshiron huazimin e Renato Sanches për një vit nga skuadra e Bayern Munchen. Mesfushori portugez ka kërkuar largimin nga skuadra gjermane për shkak se nuk po ka ...

 • Ancelotti: Luajtëm mirë ndaj Interit

  Pas Milanit tani është Interi skuadra e rradhës nga Italia që arriti ta mposhtë Bayernin në ndeshje miqsore. Neruazurët arritën fitore me rezultat 2-0 falë golave të realizuar n...

 • Formacionet zyrtare: Arsenal - Bayern Munchen

  Arsenal Cech Bielik, Mertesacker, Monreal Maitland-Niles, Coquelin, Xhaka, Kolasinac Ozil, Welbeck Lacazette. Bayern Munchen Starke Rafinha, Alaba, Hummels, Bernat ...

 • Costa nesër testet mjekësore te Juventusi

  Diego Costa nesër do të i nënshtrohet testeve mjekësore te skuadra e Juventusit. Zonja e Vjetër është pajtuar të paguajë 6 milionë euro për huazimin e brazilianit nga Bayerni dh...

 • Vidal ka refuzuar Interin

  Arturo Vidal raportohet se ka refuzuar një ofertë fantastike nga Interi shkak i të kaluarës së tij me Juventusin. Siq raportojnë mediat italiane, Neruazurët kanë ofruar 57 milio...

 • Më shumë »

Formacioni 4-4-2

 • Neuer
  Neuer

  31 vjeçar

  Gjermani

 • Lahm
  Lahm

  33 vjeçar

  Gjermani

  Dante
  Dante

  33 vjeçar

  Brazil

  Boateng
  Boateng

  29 vjeçar

  Gjermani

  Alaba
  Alaba

  25 vjeçar

  Austri

 • Robben
  Robben

  33 vjeçar

  Netherland

  Martinez
  Martinez

  29 vjeçar

  Spanjë

  Schweinsteiger
  Schweinsteiger

  33 vjeçar

  Gjermani

  Ribery
  Ribery

  34 vjeçar

  Francë

 • Muller
  Muller

  28 vjeçar

  Gjermani

  Mandzukic
  Mandzukic

  31 vjeçar

  Kroaci

Skuadra

0 Pep Guardiola Trajner 1 Manuel Neuer Portier
4 Dante Dante Mbrojtes 4 Mehdi Benatia Mbrojtes
5 Daniel Van Buyten Mbrojtes 6 Thiago Alcantara Mesfushor
7 Franck Ribery Mesfushor 10 Arjen Robben Mesfushor
13 Rafinha Mbrojtes 14 Claudio Pizarro Sulmues
14 Xabi Alonso Mesfushor 17 Jerome Boateng Mbrojtes
19 Mario Gotze Mesfushor 20 Javi Martinez Mesfushor
21 Philipp Lahm Mbrojtes 22 Tom Starke Portier
22 Arturo Vidal Mesfushor 25 Maximilian Riedmuller Portier
25 Thomas Muller Mesfushor 27 David Alaba Mesfushor
28 Holger Badstuber Mbrojtes

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Arturo Vidal Arturo Vidal Juventus Bayern Munchen I plotë
Bastian Schweinsteiger Bastian Schweinsteiger Bayern Munchen Manchester United I plotë
Bastian Schweinsteiger Bastian Schweinsteiger Bayern Munchen Manchester United I plotë
Pepe Reina Pepe Reina Bayern Munchen Napoli I plotë
Mitchell Weiser Mitchell Weiser Bayern Munchen Hertha Berlin I plotë

Thuaj një koment për klubin bayern munchen

VeqSport në Facebook