Profili i klubit CHELSEA

Tjera

 • Hazard: 6 ose 7 skuadra mund ta fitojnë titullin

  Eden Hazard beson se 6 ose 7 skuadra mund ta fitojnë titullin e Premier Leagues. ''Nuk është vetëm një skuadër, në Premier League janë së paku 6 ose 7 skuadra që mund ta fitojnë...

 • Barkley refuzoi Chelsean sepse dëshiron Tottenhamin

  Ross Barkley refuzoi transferimin te skuadra e Chelseat në ditën e fundit të merkatos. Anglezi ndërroi mendjen sa ishte duke i kryer testet mjekësore me klubin nga Londra. Si...

 • Hazard drejtë rikthimit

  Eden Hazard së shpejti do të jetë 100% gati për Antonio Conten te skuadra e Chelseat. Belgu u paraqit dje mbrëma me U-23 ndaj Everton, ku Chelsea u mposhtë 3-0. Hazard po ash...

 • Chelsea po punon shumë në fund të merkatos

  Skuadra e Chelseat pritet të jetë më aktivja në këto ditët e fundit të merkatos verore. Blutë nga Londra kanë intensifikuar punën e tyre për dyshen angleze, Chamberlain dhe Ross...

 • Chelsea gati ofertën për Llorenten

  Skuadra e Chelseat ka gati ofertën për transferimin e Fernando Llorentes nga Swansea. Blutë nga Londra duan transferimin e sulmuesit spanjoll në ditët e fundit të kësaj merkatoj...

 • Batshuayi do të qëndroj te Chelsea

  Michy Batshuayi duket se nuk do të largohet nga skuadra e Chelseat. Për belgun interesim ka shfaqur Lille, por ai nuk dëshiron transferimin në Ligue 1. Batshuayi ka vendosur ...

 • XI më e mirë e kombinuar mes Tottenhamit dhe Chelseat

  Derbi kryesor i kësaj jave në Premier League zhvillohet të dielën në Wembley me fillim nga ora 17:00 mes Tottenhamit dhe Chelseat. Analistët e Goal kanë zgjedhur XI më të mirë t...

 • Më shumë »

Formacioni 4-3-3

 • Cech
  Cech

  37 vjeçar

  Qeki

 • Ivanovic
  Ivanovic

  33 vjeçar

  Serbi

  Cahill
  Cahill

  31 vjeçar

  Angli

  Terry
  Terry

  36 vjeçar

  Angli

  Cole
  Cole

  36 vjeçar

  Angli

 • Ramires
  Ramires

  30 vjeçar

  Brazil

  0 vjeçar

  Luiz
  Luiz

  30 vjeçar

  Brazil

 • 26 vjeçar

  Brazil

  Eto'o
  Eto'o

  36 vjeçar

  Kamerun

  Hazard
  Hazard

  26 vjeçar

  Belgjikë

Skuadra

2 Branislav Ivanovic Mbrojtes 4 Cesc Fabregas Mesfushor
5 Kur Zouma Mbrojtes 7 Ramires Mesfushor
11 Loic Remy Sulmues 13 John Obi Mikel Mesfushor
17 Eden Hazard Mesfushor 17 Pedro Rodriguez Sulmues
19 Diego Costa Sulmues 21 Nemanja Matic Mesfushor
22 Willian Borges da Silva Sulmues 24 Gary Cahill Mbrojtes
26 John Terry Mbrojtes 28 Cesar Azpillicueta Mbrojtes
39 Oscar Mesfushor 41 Sam Hutchinson Mbrojtes
46 Jamal Blackman Portier

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Juan Cuadrado Juan Cuadrado Chelsea Juventus Huazim
Pedro Rodriguez Pedro Rodriguez Barcelona Chelsea I plotë
Baba Rahman Baba Rahman Augsburg Chelsea I plotë
Oriol Romeu Oriol Romeu Chelsea Southampton I plotë
Mohamed Salah Mohamed Salah Chelsea Roma Huazim

Thuaj një koment për klubin chelsea

VeqSport në Facebook