Profili i klubit INTER

 • Conte e do Icardin te Chelsea

  Conte e do Icardin te Chelsea

  Antonio Conte dëshiron transferimin e Mauro Icardit te skuadra e Chelseat. The Sun raporton se Blutë nga Londra do bë...

 • Bayerni interesohet për Icardin

  Bayerni interesohet për Icardin

  Skuadra e Interit duhet të luftojë shumë që ta mbaj kapitenin, Mauro Icardi. Argjentinasi po kalon në top formë dhe s...

 • Lëndohet Icardi

  Lëndohet Icardi

  TMauro Icardi do të humbasë dy ndeshjet e përfaqësueses së Argjentinës ndaj Rusisë dhe Nigerisë. Kështu Jorge Sampaol...

 • Spalletti: Na mungoi preciziteti

  Spalletti: Na mungoi preciziteti

  Trajneri i Interit, Luciano Spalletti deklaroi se skuadrës së tij i mungoi preciziteti ndaj Torinos. ''Bëm shumë gabi...

Tjera

 • Maxi Lopez akuzon Wanda Icardin

  Maxi Lopez dëshion të i hakmirret ish gruas së tij e cila u martua me shokun e skuadrës, Mauro Icardin. Sulmuesi aktual i Udineses, Maxi Lopez e ka hedhur në gjyq Wanda Icard...

 • Kthehet Brozovic

  Marcelo Brozovic i është kthyer stërvitjeve te skuadra e Interit. Kroati ka qenë jashtë fushave për disa javë, por megjithatë skuadra e Luciano Spallettit nuk e ka ndjerë edhe a...

 • Spalletti: Ndaj Napolit si të luash ndaj alienëve

  Trajneri i Interit, Luciano Spalletti ka deklaruar se skuadra e tij mund të kishte fituar dje mbrëma ndaj Napolit, ndeshje e cila u mbyll me rezultat 0-0. ''Ne kemi luajtur nj...

 • Skuadra e Interit për ndeshjen ndaj Napolit

  Ashtu edhe siq pritej, Joa Mario është kthyer në skuadrën e Interit për derbin e nesërm ndaj Napolit. Fat të njëjtë nuk ka pasur edhe Marcelo Brozovic që mbetet jashtë shkak i...

 • Icardi: Ndjenjë e veçantë të realizosh hat-trik në derbi

  Mauro Icardi deklaroi se është një ndjenjë tejet e veçantë të realizosh hat-trik në derbin e Milanit. ''Është ndjenjë e veçantë të realizosh hat-trik në derbi'' ''Ishte një f...

 • Brozovic mungon në derbi

  Skuadra e Interit do të jetë pa Marcelo Brozovic në derbin ndaj Milanit. Brozovic u zëvendësua në ndeshjen mes Kroacisë dhe Finlandës shkak i lëndimit. Testet kanë zbuluar se...

 • Sampaoli konfirmon lëndimin e Icardit

  Përzgjedhësi i përfaqësueses së Argjentinës, Jorge Sampaoli ka konfirmuar se Darío Benedetto do të startoj sonte nga minuta e parë. Sipas Sampaolit, Icardi është stërvitur me...

 • Më shumë »

Formacioni 4-3-3

 • Handanovic
  Handanovic

  33 vjeçar

  Slloveni

 • Jonathan
  Jonathan

  31 vjeçar

  Brazil

  Ranocchia
  Ranocchia

  29 vjeçar

  Itali

  Juan
  Juan

  26 vjeçar

  Brazil

  Nagatomo
  Nagatomo

  31 vjeçar

  Japoni

 • Kovacic
  Kovacic

  23 vjeçar

  Austria

  Cambiasso
  Cambiasso

  37 vjeçar

  Argjentinë

  Guarin
  Guarin

  31 vjeçar

  Colombia

 • Alvarez
  Alvarez

  29 vjeçar

  Argjentinë

  Icardi
  Icardi

  24 vjeçar

  Argentina

  Palacio
  Palacio

  35 vjeçar

  Argjentinë

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Anderson Hernanes Anderson Hernanes Inter Juventus I plotë
Alex Telles Alex Telles Galatasaray Inter Huazim
Felipe Melo Felipe Melo Galatasaray Inter I plotë
Adem Ljajic Adem Ljajic Roma Inter Huazim
Marco Andreolli Marco Andreolli Inter Sevilla Huazim

Thuaj një koment për klubin inter

VeqSport në Facebook