Profili i klubit JUVENTUS

Tjera

 • FIFA nuk dënon Juventusin për Pogban

  Skuadra e Juventusit i ka shpëtuar dënimit nga shtëpia e futbollit botëror, FIFA. Zonja e Vjetër ishte akuzuar për transferimin e Paul Pogbas për 89 milionë funte te Manchester ...

 • Buffon: Do të ia lëshoj vendin Szczesnyt

  Gianluigi Buffon ka përsëritur se ai do të pensionohet në fund të këtij sezoni. ''Jam një person i qetë dhe jam i vetëdijshëm për vendimin që kam marë'' ''Në fund të sezonit ...

 • Formacionet zyrtare: Juventus - Sporting

  Juventus: Buffon; Sturaro, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain Sporting: Rui Patricio; Piccini, Coates, Mathieu, Coentrao; Bat...

 • Biglia: Më mirë Higuain se sa Icardi

  Mesfushori i Milanit, Lucas Biglia ka treguar se preferon Gonzalo Higuain përpara Mauro Icardit në sulmin e Argjentinës. "Si një numër 9 e preferoj Higuainin. Ai e meriton edhe ...

 • 'Dybala gjithmonë te Juventusi'

  Beppe Marotta ka përsëritur se Juventusi nuk e ka ndërmend ta shesë një lojtar si Paulo Dybala. ''Paulo nuk ka çmim pasi ne nuk jemi duke e shitur klubin'' ''Gjithmonë kam th...

 • Allegri: Champions ëndërr, jo objektiv

  Massimiliano Allegri ka deklaruar se Champions League është ëndërr e Juventusit, por jo një objetkiv. ''Këto kanë qenë vite të mrekullueshme'' ''Ne nuk e konsiderojmë triumfi...

 • Chiellini dhe Sandro me kontrata të reja

  Alex Sandro së shpejti besohet se do ta vazhdoj kontratën e tij me Juventusin. Një kontratë e re po përgaditet edhe për Giorgio Chiellinin që pavarsisht moshës ende mbetet deçiz...

 • Më shumë »

Formacioni 4-4-2

 • Buffon
  Buffon

  39 vjeçar

  Itali

 • Lichtsteiner
  Lichtsteiner

  33 vjeçar

  Zvicërr

  Chiellini
  Chiellini

  33 vjeçar

  Itali

  Bonucci
  Bonucci

  30 vjeçar

  Itali

  Caceres
  Caceres

  29 vjeçar

  Uruguaj

 • Pogba
  Pogba

  24 vjeçar

  France

  Vidal
  Vidal

  30 vjeçar

  Kili

  Pirlo
  Pirlo

  38 vjeçar

  Itali

  Asamoah
  Asamoah

  28 vjeçar

  Ghana

 • Llorente
  Llorente

  32 vjeçar

  Spain

  Tevez
  Tevez

  33 vjeçar

  Argjentinë

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Anderson Hernanes Anderson Hernanes Inter Juventus I plotë
Kingsley Coman Kingsley Coman Juventus Bayern Munich Huazim
Fernando Llorente Fernando Llorente Juventus Sevilla I lirë
Juan Cuadrado Juan Cuadrado Chelsea Juventus Huazim
Arturo Vidal Arturo Vidal Juventus Bayern Munchen I plotë

Thuaj një koment për klubin juventus

VeqSport në Facebook