Profili i klubit LYON

Tjera

 • Corentin Tolisso arrinë marrëveshje me Bayernin

  Mesfushori i Lyonit, Corentin Tolisso ka arritur marrëveshje me skuadrën gjermane, Bayern Munchen. Raportimet e fundit tregojnë se francezi do të luaj nga edicioni i ardhshëm te...

 • E ardhmja e Lacazette vendoset pas ndeshjeve të Francës

  Emri i tij është një nga më të përfolurit gjatë këtyre muajve, por Alexandre Lacazette do ta vendosë të ardhmen e tij së shpejti. Aktualisht anëtari i Lyonit është në grumbullim...

 • Ligue 1, formacioni i sezonit

  Monaco dje mbrëma edhe zyrtarisht u shpall kampionë i këtij sezoni në Ligue 1 të Francës dhe festoi titullin duke kompletuar një sezon absolutisht fantastikë. Mbappe dhe Cavani ...

 • Lacazette po pretë klubin e zemrës së tij

  Alexandre Lacazette është i lirë të largohet nga Lyoni, por vetëm nëse një skuadër e paguan çmimin e duhur, ka theksuar presidenti i klubit francez Jean-Michel Aulas. ''Nëse...

 • 'Ben Arfa është i mirëseardhur'

  Një rikthim i mundshëm i Hatem Ben Arfas do të ishte i mirëseardhur, ka thënë presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas . "Do doja që ai të rikthehej. Por kësaj rradhe i takon ati...

 • Skuadra spanjolle e do Lacazetten

  Alexandre Lacazette po vazhdon të tregoj formë tejet të lartë te Lyoni dhe për atë janl interesuar shumë top skuadra. Njëra nga ato është edhe Atletico Madrid që po përgaditë sh...

 • Top golashënuesit në Europë

  Edinson Cavani është top golashënuesi kryesor në top 5 ligat europiane. Uruguajani realizoi dje mbrëma ndaj Monacos me penalti golin e tij të 21-të këtë sezon. E. Cavani (21)...

 • Më shumë »

Formacioni 4-4-2

 • Vercoutre
  Vercoutre

  37 vjeçar

  Francë

 • Reveillere
  Reveillere

  38 vjeçar

  Francë

  Lovren
  Lovren

  28 vjeçar

  Kroaci

  Kone
  Kone

  36 vjeçar

  Cote d’Ivoire

  Dabo
  Dabo

  30 vjeçar

  Senegal

 • Briand
  Briand

  32 vjeçar

  Francë

  Grenier
  Grenier

  26 vjeçar

  Francë

  Gonalons
  Gonalons

  28 vjeçar

  Francë

  Bastos
  Bastos

  34 vjeçar

  Brazil

 • Lopez
  Lopez

  34 vjeçar

  Argjentinë

  Gomis
  Gomis

  32 vjeçar

  Francë

Skuadra

7 Clement Grenier Mesfushor 8 Hamdan Al Kamali Mbrojtes
13 Anthony Reveillere Mbrojtes 14 Mouhamadou Dabo Mbrojtes
14 Bakary Kone Mbrojtes 15 Steed Malbranque Mesfushor
16 Jeremy Frick Portier 18 Yoann Gourcuff Mesfushor
19 Jimmy Briand Sulmues 21 Maxime Gonalons Mesfushor
22 Sidy Kone Mesfushor 24 Jeremy Pied Sulmues
25 Yassine Benzia Sulmues 27 Yannis Tafer Sulmues
30 Remy Vercoutre Portier 40 Anthony Lopes Portier
43 Samuel Umtiti Mbrojtes 46 Enzo Reale Mesfushor
49 Jordan Ferri Mesfushor 52 Alassane Plea Mesfushor
77 Alexandre Lancazette Mesfushor 82 Mathieu Valverde Portier
96 Mehdi Zeffane Mbrojtes 97 Amos Youga Mbrojtes
999 Remi Garde Trajner

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Bafetimbi Gomis Bafetimbi Gomis Lyon Swansea I lirë
Lisandro Lopez Lisandro Lopez Lyon Al Gharafa I plotë
Miguel Lopes Miguel Lopes Sporting Lisbon Lyon Huazim
Gael Danic Gael Danic Valenciennes Lyon I plotë
Dejan Lovren Dejan Lovren Lyon Southampton I plotë

Thuaj një koment për klubin lyon

VeqSport në Facebook