Profili i klubit MANCHESTER CITY

Tjera

 • XI më e mirë e kombinuar mes Man Cityt dhe Arsenalit

  Manchester City - Arsenal do të jetë një nga ndeshjet kryesore të Premier Leagues këtë javë. Tani ju sjellim edhe formacionin më të mirë të kombinuar mes dy skuadrave me lojtarë...

 • Guardiola: Nuk jemi të pamposhtur

  Pep Guardiola nuk mendon se skuadra e tij do ta mbyll sezonin si e pamposhtur në Premier League siq kishte bërë Arsenali vite më parë. "Ne jemi vetëm 5 pikë para Man Utd dhe ka...

 • Aguero, 178 gola me Cityn

  Goli i mbrëmshëm ndaj Napolit e bëri Agueron golashënuesin më të mirë në historinë e Manchester Cityt. Argjentinasi tani ka plotë 178 gola me klubin nga qyteti i Manchesterit. ...

 • Lojtarët me më së shumti raste të krijuara

  Mesut Ozil dhe Kevin De Bruyne i prinë listës me më së shumti raste të krijuara deri më tani në Premier League. Mesfushori gjerman dhe ai belg kanë krijuar nga 30 raste për gol ...

 • Aguero golashënuesi më i mirë në historinë e Cityt

  Sergio Aguero po vazhdon me formë fantastike edhe këtë edicion me Manchester Cityn. Argjentinasi shkëlqeu qysh nga viti 2011 pas transferimit nga Atletico Madrid. Tanimë pady...

 • VIDEO: Man City 3-0 Burnley

  Manchester City edhe sot dëshmoi se është skuadra favorite për ta fituar titullin e Premier Leagues këtë edicion. Skuadra e Guardiolas mposhti 3-0 Burnleyn me golat e realizuar ...

 • Guardiola: Napoli janë perfekt

  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është i vetëdijshëm se do të takohet me një Napoli perfekt në Champions League. ''Napoli nuk është skuadër e cila pretë. Jam i sigurtë...

 • Më shumë »

Formacioni 4-4-2

 • Hart
  Hart

  30 vjeçar

  Angli

 • Zabaleta
  Zabaleta

  32 vjeçar

  Argjentinë

  0 vjeçar

  Kompany
  Kompany

  31 vjeçar

  Belgjikë

  Kolarov
  Kolarov

  32 vjeçar

  Serbi

 • Navas
  Navas

  31 vjeçar

  Spain

  Luiz Roza
  Luiz Roza

  32 vjeçar

  Brazil

  Touré
  Touré

  34 vjeçar

  Côte d’Ivoire

  Silva
  Silva

  31 vjeçar

  Spanjë

 • Agüero
  Agüero

  29 vjeçar

  Argjentinë

  0 vjeçar

Skuadra

0 Fernando Luiz Roza Mesfushor 0 Manuell Pellegrini Trajner
3 Bacary Sagna Mbrojtes 4 Vincent Kompany Mbrojtes
5 Pablo Zabaleta Mbrojtes 8 Frank Lampard Mesfushor
13 Aleksandar Kolarov Mbrojtes 13 Willy Caballero Portier
15 Jesus Navas Mesfushor 16 Kun Agüero Sulmues
19 Samir Nasri Mesfushor 20 Eliaquim Mangala Mbrojtes
21 David Silva Mesfushor 22 Gael Clichy Mbrojtes
25 Fernando Francisco Reges Mesfushor 25 Joe Hart Portier
26 Martin Demichelis Mbrojtes 26 Jack Rodwell Mesfushor
31 Raheem Sterling Mesfushor 32 Stefan Jovetic Sulmues
42 Yaya Touré Mesfushor

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Nicolas Otamendi Nicolas Otamendi Valencia Manchester City I plotë
Edin Dzeko Edin Dzeko Manchester City Roma Huazim
Stevan Jovetic Stevan Jovetic Manchester City Inter Huazim
Raheem Sterling Raheem Sterling Liverpool Manchester City I plotë
Enes Unal Enes Unal Bursaspor Manchester City I plotë

Thuaj një koment për klubin manchester city

VeqSport në Facebook