Profili i klubit MANCHESTER UNITED

Tjera

 • Man Utd shpreson në transferimin e Perisic javën e ardhshme

  Skuadra e Manchester United po shpreson ta kompletoj transferimin e Ivan Perisic nga Interi javën e ardhshme. Djajt e Kuq duhet të ofrojnë 50 milionë funte për transferimin e kr...

 • Ja skuadra e Man Utd për turin para-sezonal

  Jose Mourinho ka publikuar skuadrën për ndeshjet e para para-sezonale. Në listë mungon transferi më i ri i klubit, Romelu Lukakut. The #MUFC squad for #MUTOUR... pic.twitter....

 • Zyrtare: Rooney rikthehet te Evertoni

  Wayne Rooney sot edhe zyrtarisht ka kompletuar rikthimin te skuadra e Evertonit. Anglezi dje kaloi testet mjekësore me Evertonin dhe sot nënshkroi kontratë dy vjeçare. Transf...

 • Rooney për testet mjekësore te Evertoni

  Wayne Rooney ka arritur në qendrën stërvitore të Evertonit ku do të i nënshtrohet testeve mjekësore. 31 vjeçari do të rikthehet te klubi i tij i parë pas 13 viteve. Rooney do...

 • Man Utd avancon interesimin për James

  Skuadra e Manchester United ka bërë hapa përpara lidhur me transferimin e James Rodriguez nga Reali i Madridit. Kështu thonë lajmet e fundit nga mediat britanike edhe pse ende a...

 • Rooney shumë afër Evertonit

  Wayne Rooney ndodhet shumë afër transferimit te skuadra e Evertonit. Kapiteni i Manchester United nuk ka vend në formacionin e Mourinhos dhe duhet të largohet gjatë kësaj merkat...

 • Evertoni kërkon 90 milionë për Lukakun

  Manchester United ka arritur marrëveshje prej 75 milionë funteve për transferimin e Romelu Lukakut nga Evertoni. Por Everton ka kërkuar edhe bonuse shtesë që mund ta arrijnë vle...

 • Më shumë »

Formacioni 4-3-3

 • de Gea
  de Gea

  26 vjeçar

  Spanjë

 • Jones
  Jones

  25 vjeçar

  Angli

  Smalling
  Smalling

  27 vjeçar

  Angli

  Ferdinand
  Ferdinand

  38 vjeçar

  Angli

  Evra
  Evra

  36 vjeçar

  Francë

 • Carrick
  Carrick

  36 vjeçar

  Angli

  Fellaini
  Fellaini

  29 vjeçar

  Belgium

  Mata
  Mata

  29 vjeçar

  Spanjë

 • Januzaj
  Januzaj

  22 vjeçar

  Belgium

  van Persie
  van Persie

  33 vjeçar

  Holandë

  Rooney
  Rooney

  31 vjeçar

  Angli

Skuadra

1 David de Gea Portier 4 Phil Jones Mbrojtes
10 Wayne Rooney Sulmues 10 Juan Mata Sulmues
10 Shinji Kagawa Mesfushor 11 Ryan Giggs Mesfushor
12 Chris Smalling Mbrojtes 15 Nemanja Vidic Mbrojtes
16 Michael Carrick Mesfushor 17 Nani Mesfushor
18 Ashley Young Mesfushor 23 Tom Cleverley Mesfushor
25 Antonio Valencia Mesfushor 25 Marouane Fellaini Mesfushor
31 Bastian Schweinsteiger Mesfushor 34 Anders Lindegaard Portier
39 Rafael Da Silva Mbrojtes 40 Ben Amos Portier

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Adnan Januzaj Adnan Januzaj Manchester United Borussia Dortmund Huazim
Anthony Martial Anthony Martial Monaco Manchester United I plotë
Jonny Evans Jonny Evans Manchester United West Brom I plotë
Angel Di Maria Angel Di Maria Manchester United Paris Saint-Germain I plotë
Sergio Romero Sergio Romero Sampdoria Manchester United I lirë

Thuaj një koment për klubin manchester united

VeqSport në Facebook