Profili i klubit MILAN

 • Kalinic mungon në stërvitje

  Kalinic mungon në stërvitje

  Nikola Kalinic nuk është stërvitur sot me skuadrën e Fiorentinas. Megjithatë një marrëveshje ende nuk është arritur m...

 • Milani ende e do Sanches

  Milani ende e do Sanches

  Skuadra e Milanit ende nuk ka hequr dorë nga transferimi i Renato Sanches nga Bayerni. Rosonerët ende janë të interes...

 • Bonucci: Juventusi favoritë për titull

  Bonucci: Juventusi favoritë për titull

  Leonardo Bonucci ka deklaruar se skuadra e Juventusit ende mbetet favorite për ta fituar titullin e Serie A. ''Juvent...

 • Kalinic te Milan

  Kalinic te Milan

  Nikola Kalinic ka vendosur të transferohet te skuadra e Milanit. Sulmuesi kroat është pajtuar të nënshkruaj kontraët ...

Tjera

 • Bacca rikthehet në La Liga

  Carlos Bacca më në fund ka gjetur skuadrën e tij të re për edicionin e ardhshëm. Milani ka pranuar ofertën e skuadrës spanjolle, Villarreal për kolumbianin. Bacca do të huazo...

 • Milani së shpejti me sulmues të ri

  Skuadra e Milanit së shpejti do të transferoj edhe një sulmues të ri. Sipas mediave italiane mbrenda pak ditëve do të miret vendimi i drejtuesve të Rosonerëve se cili sulmues du...

 • Biglia mungon 4 javë

  Milani është tronditur nga lajmi se mesfushori i ri i skuadrës, Lucas Biglia ka pësuar lëndim. E ish kapiteni i Lazios pritet të mungoj rreth 4 javë duke humbur fillimin e sezon...

 • Milan insiston për Sanches

  Skuadra e Milanit është duke bërë të pamundurën për të arritur transferimin e Renato Sanches nga Bayerni. Rosonerët kanë ofruar 10 milionë euro për huazimin një vjeçar të lojtar...

 • Torino nuk do ta shesë Belottin

  Skuadra e Torinos nuk do ta shesë Andrea Belottin gjatë kësaj vere. Presidenti i skuadrës italiane, Urbano Cairo ka konfirmuar se dëshiron ta mbaj Belottin. ''Ai është lojtar...

 • Milani takohet për Falcaon dhe Sanches

  Skuadra e Milanit ka mbajtur sot një takim me agjentin, Jorge Mendes. E temë diskutimi sipas mediave ka qenë Radamel Falcao dhe Renato Sanches. Mesfushori portugez i Bayerni...

 • Milan vazhdon bisedimet për Belottin

  Skuadra e Milanit po vazhdon bisedimet për transferimin e Andrea Belottit nga Torino. Rosonerët kanë ofruar 35 milionë funte plus M'Baye Niang dhe Paletan për transferimin e sul...

 • Më shumë »

Formacioni 4-3-3

 • 0 vjeçar

 • Abate
  Abate

  30 vjeçar

  Itali

  Mexes
  Mexes

  35 vjeçar

  Francë

  Zapata
  Zapata

  30 vjeçar

  Colombia

  De Sciglio
  De Sciglio

  24 vjeçar

  Italy

 • Montolivo
  Montolivo

  32 vjeçar

  Itali

  Muntari
  Muntari

  32 vjeçar

  Ghana

  Kaka
  Kaka

  35 vjeçar

  Brazil

 • 0 vjeçar

  0 vjeçar

  El Shaarawy
  El Shaarawy

  24 vjeçar

  Itali

Skuadra

0 Kevin Constant Mesfushor 2 Mattia De Sciglio Mbrojtes
5 Michael Essien Mesfushor 5 Philippe Mexes Mbrojtes
9 M'Baye Niang Sulmues 11 Sulley Muntari Mesfushor
12 Cristian Zapata Mbrojtes 13 Diego Lopez Portier
19 M'Baye Niang Sulmues 20 Ignazio Abate Mbrojtes
25 Daniele Bonera Mbrojtes 32 Christian Abbiati Portier
46 Alessio Romagnoli Mbrojtes 67 Riccardo Montolivo Mesfushor
91 Andrea Bertolacci Mesfushor 92 Stephan El Shaarawy Sulmues

Transferimet e klubit

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Hachim Mastour Hachim Mastour Milan Malaga Huazim
Cristian Zaccardo Cristian Zaccardo Milan Carpi I plotë
Mario Balotelli Mario Balotelli Liverpool Milan Huazim
Alessio Romagnoli Alessio Romagnoli Roma Milan I plotë
Giampaolo Pazzini Giampaolo Pazzini Milan Hellas Verona I lirë

Thuaj një koment për klubin milan

VeqSport në Facebook