Transferimet LIVE

 • Negredo në bisedime për një huazim te skuadra e Valencias.
 • Zyrtare: Radamel Falcao huazohet te Manchester United.
 • Sergio Canales ka refuzuar kalimin te skuadra angleze, Aston Villa.
 • Sporting refuzon ofertën e Arsenalit për William Carvalho dhe kjo u konfirmua nga klubi portugez. Welbeck ose Huntelaar pritet t'i bashkohen skuadrës së Wenger.
 • Zyrtare: Mbrojtësi i Liverpoolit, Sebastian Coates huazohet tek Sunderland për një sezon.
 • Sky Sports raporton se Danny Welbeck është duke kryer testet mjeksore tek Gunners.
 • Telegraph, raporton se Radamel Falcao, do të ketë pagë rreth 346 mijë funte në javë tek Manchester United.
 • Skuadra e Arsenalit nuk ka arritur që të e transferojë mesfushorin e Sporting, Willam Carvalho.
 • Dortmund ka refuzuar ofertën e Arsenalit për Reus. Mediat angleze shkruajnë se tani Danny Welbeck ndodhet në qendrën stërvitore të Gunners, pasi preferon këtë skuadër para Tottenham.
 • Raportohet se skuadra e Valencias është shumë afër transferimit të mesfushorit të Interit, Fredy Guarin.
 • M.E.N, raporton se Radamel Falcao, ka arritur në Mançester në ora 17:48, teksa në këto momente ai është duke i kryer testet mjekësore.
 • Deri tani, në Premier Ligën Angleze janë shpenzuar 783,750,000 milionë funte, teksa është thyer edhe një rekord tjetër sa i përket shpenzimeve.
 • Sky Sports:, raporton se sulmuesi i Monacos, Radamel Falcao, i ka kushtuar klubit të United, 6 milionë euro, mirëpo me mundësi blerje.
 • AS, raporton se skuadra e Dortmundit e ka refuzuar ofertën e Arsenalit për Marco Reus, që thuhet se ishte rreth 40 milionë euro.
 • Zyrtare: Skuadra e Tottenham e ka kompletuar transferimin e antarit të Montpellier, Benjamin Stambouli.
 • Jose Canas, e ka kompletuar transferimin e tij nga Swansea tek skuadra e Espanyol.
 • Zyrtare: Skuadra e Hamburg e ka kompletuar huazimin e antarit të Tottenham, Lewis Holtby.
 • Zyrtare: Mesfushori ofanziv i Tottenham,Lewis Holtby kalon te Hamburg.
 • Zyrtare: Milani kompleton huazimin e mesfushorit Van Ginkel nga Chelsea.
 • Skuadra e Leicester City është duke menduar të bëjë ofertë për Jermain Defoe.
 • Zyrtare: John Arne Riise kalon te skuadra e Apoel Nicosia.
 • Zyrtare: Milani kompleton transferimin e Biabiany nga Parma. Termat ekonomik dhe marrëveshja ende nuk janë zbuluar nga Rosonerët.
 • Javier Hernandez tani po prezantohet te skuadra e Real Madridit ku do ta mbaj numrin 14.
 • Benfica seriozisht e interesuar për shërbimet e sulmuesit nga Kosta Rika, Joel Cambpell që nuk po ka vend në formacionin e Arsene Wenger.
 • Sunderland ka arritur marrëveshje me Liverpool për huazimin e mbrojtësit Sebastian Coates në Stadiumin e Dritave.
 • Ish antari i Marseille dhe i WBA, Morgan Amalfitano për teste mjeksore te West Ham.
 • Zyrtare: Abel Hernández kalon nga Palermo te skuadra e Hull City me të cilën nënshkruan kontrat tre vjeçare.
 • Liverpool pranon ofertën e Queens Park Rangers prej 10 milionë funteve për Borinin. Vendimi tani i takon lojtarit.
 • QPR e do edhe huazimin e Fabio Borinit nga skuadra e Liverpool.
 • Agjenti i Lavezzit ka konfirmuar se klienti i tij do të mbetet te PSG.
Më shumë »

Transferimet e konfirmuara

Shfaq sipas shtetit
Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Javier Hernandez Javier Hernandez Manchester United Real Madrid Huazim
Daley Blind Daley Blind Ajax Manchester United I plotë
Xabi Alonso Xabi Alonso Real Madrid Bayern Munchen I plotë
Esteban Cambiasso Esteban Cambiasso Inter Leicester I lirë
Samuel Eto'o Samuel Eto'o Chelsea Everton I lirë
Mehdi Benatia Mehdi Benatia Roma Bayern Munchen I plotë
Angel Di Maria Angel Di Maria Real Madrid Manchester United I plotë
Raul Jimenez Raul Jimenez Club America Atletico Madrid I plotë

Komentet

VeqSport në Facebook