Transferimet LIVE

 • Hull City ka arritur marrëveshje për transferimin e Mohamed Diamé nga West Ham për 3.5 milionë funte.
 • Trajneri i Southampton, Ronald Koeman ka konfirmuar se skuadra e tij ndodhet afër transferimit të Toby Alderweireld nga Atletico Madrid.
 • Anderson mund të huazohet nga Manchester United te skuadra e Burnley.
 • Zyrtare: Southampton ka hequr dorë nga huazimi i Saphir Taider , lojtari tani kthehet sërish te Interi.
 • Amauri raportohet se ndodhet afër kalimit te skuadra e Torinos.
 • Fredy Guarin ndodhet një hap larg kalimit te skuadra e Valencias.
 • Roma insiston për dyshen Adrien Rabiot dhe Yanga-Mbiwa për ta mbyllur ashtu siq i ka hije merkaton.
 • Zyrtare: Cristante largohet nga Milani për të kaluar te Benfica.
 • Presidenti i Sevilla: ''Nuk ka oferta për Baccan dhe nuk jemi të interesuar për shitjen e lojtarit. Ai nuk largohet''.
 • Zyrtare: Chicharito huazohet te Real Madridi.
 • Crystal Palace ka kompletuar transferimin e James McArthur nga Wigan Athletic.
 • William Carvalho ka ripërsëritur se nuk do të largohet nga skuadra e Sportingut gjatë këtij afati kalimtar veror.
 • Vetëm Reus lidhet me një kalim te Gunners, por jo nga raporte të sigurta. Arsenali mund të mbetet pa asnjë transferim sot.
 • Swansea në bisedime me Tottenham për shërbimet e mbrojtësit ansor, Kyle Naughton.
 • Matija Nastasic pritet të huazohet te skuadra e West Ham apo te Everton.
 • Chelsea i ka ofruar QPR shërbimet e portierit çek, Petr Cech .
 • Mohamed Diame ka arritur në Hull City për ta kompletuar kalimin nga West Ham.
 • Vermeer lë Ajaxin për skuadrën e Feynoord.
 • Radamel Falcao do të huazohet për një vit tek skuadra e Manchester United, konfirmon Goal.com.
 • Arsenal ka gati ofertën për kapitenin e Aston Villas Vlaar.
 • Swansea bën të ditur cmimin e shitjes së Wilfried Bony për skuadrat e interesuara. Klubi anglez kërkon plot 30 milion euro për reprezentuesin e Bregut të Fildisht.
 • Mbrojtësi i Liverpool Sebastian Coates pranë huazimit tek Sunderland.
 • Premier Ligë ka shpenzuar një rekord shumë. Skuadrat e ligës e cila cilësohet si më e mira në botë deri tani kanë shpenzuar plot 766,050,000 funte.
 • Fiorentina e ka kontaktuar Manchester Cityn për transferimin e Micah Richards.
 • Aaron Lennon do të lë Tottenhamin për QPR, njofton Telegraph.
 • Skautët e Manchester United ishin prezent në sfidën Chievo - Juventus, për të parë nga afër Arturo Vidalin, transmeton TuttoSport.
 • Liverpool pritet t'i ofroj kontratë Victor Valdesit gjatë ditës së sotme.
 • Reali mbanë bisedimet me Manchesterin për huazimin e Javier Hernandez.
 • City afër Radamel Falcaos. Sheikët kanë ofruar plot 55 milion funte për Kolumbianin.
 • QPR afër huazimit të Sandros nga Spurs.
Më shumë »

Transferimet e konfirmuara

Shfaq sipas shtetit
Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Javier Hernandez Javier Hernandez Manchester United Real Madrid Huazim
Daley Blind Daley Blind Ajax Manchester United I plotë
Xabi Alonso Xabi Alonso Real Madrid Bayern Munchen I plotë
Esteban Cambiasso Esteban Cambiasso Inter Leicester I lirë
Samuel Eto'o Samuel Eto'o Chelsea Everton I lirë
Mehdi Benatia Mehdi Benatia Roma Bayern Munchen I plotë
Angel Di Maria Angel Di Maria Real Madrid Manchester United I plotë
Raul Jimenez Raul Jimenez Club America Atletico Madrid I plotë

Komentet

VeqSport në Facebook