Tjera

 • Moratti: Futbollit lidhet me rezultatet që arrin

  Ish-Presidenti i Interit, Massimo Moratti, e ka parë përmirësimin kundër Torinos dhe paralajmëron se futbolli është çfarë rezultate arrin. Trajneri i nerazzurrëve, Frank de Boe...

 • Sulmuesi shqiptar shënon gjashtë gola

  Sulmuesi shqiptar Albion Avdijaj ka lënë pas dëmtimet e njëpasnjëshme që penguan aktivizimin e tij të rregullt me skuadrën e Vaduz në këtë edicion dhe në mundësinë e parë që iu shf...

 • Akrapovic largohet, e zëvendëson Beqiri

  Drejtuesit e klubit të KF Shkëndija kanë thirur mbledhje urgjente për të analizuar gjendjen në klub pas dy humbjeve të njëpasnjëshme në Tetovë nga Vardari dhe Shkupi. Pas një an...

 • Nesër vendoset e ardhmja e De Boer

  Nesër përfundimisht do të vendoset e ardhmja e trajnerit të Interit, Frank De Boer. Holandezi mezi arriti fitoren e rradhës dje mbrëma ndaj Torinos falë dy golave të Icardit. ...

 • Mourinho: Fitorja ishte për tifozët

  Jose Mourinho ia ka kushtuar tifozëve të vetë fitoren në derbin e Manchesterit. ''Jam i lumtur pasi lojtarët bën gjithçka dhe merituan fitoren'' ''Të fitosh ndaj Manchester C...

 • Ja çfarë thotë Marquinhos për Barcelonën

  Mbrojtsi i Paris Saint-Germain, Marquinhos ka mohuar lajmet se do të transferohet te Barcelona. ''PSG gjithmonë ka pasur besim te unë dhe ata nuk duan të më shesin mua'' ''Ja...

 • Agjenti: Napoli e do Ighalon

  Agjenti i Odion Ighalos ka konfirmuar interesimin e Napolit për klientin e tij. ''Në janar do të jetë ndoshta vështirë të largohet, pasi Watford dhe familja Pozzo kanë marëdhëni...

 • Guardiola i lumtur me paraqitjen ndaj United

  Pep Guardiola u shpreh i lumtur me paraqitjen e lojtarëve të tij në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Manchester United. ''Aleix ishte i pandalshëm, Pablo Maffeo po ashtu i cili luftoi ...

 • Lëndim i tmerrshëm për Florenzin

  Mbrojtsi i krahut të Romës, Florenzi ka pësuar një lëndim tejet të rëndë në gju Florenzi pritet të mungoj një kohë të gjatë dhe sot do të i nënshtrohet një operimi. Italiani ...

 • Ja cilën skuadër angleze e refuzoi Iwobi

  Iwobi tani ka fituar vend në formacionin e Arsenalit dhe po paraqitet për mrekulli. ''Arsenal dhe West Ham ishin interesuar për mua dhe Chuba Akpom kështu që ne jemi stërvitur m...

 • Më shumë lajme »

Serie A

Serie A, formacioni i javës

Juventusi, Roma, Napoli e Inter realizuan fitore në javën e 10-të në Serie A. Milan në......

Bundesligë

Dortmundi e do Celinën

Borussia e Dortmundit raportohet se ka shprehur interesim për transferimin e super yllit n......

Transferimet

Lojtari nga klubi Nga tek klubi Tek Tipi
Vagner Love Vagner Love Corinthians Monaco I plotë
Mohamed Elneny Mohamed Elneny Basel Arsenal I plotë
Jakub Blaszczykowski Jakub Blaszczykowski Borussia Dortmund Fiorentina Huazim
Adnan Januzaj Adnan Januzaj Manchester United Borussia Dortmund Huazim
Julian Draxler Julian Draxler Schalke Wolfsburg I plotë
Më shumë transfere »

VeqSport në Facebook